Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Jak to běžně chodí

Abyste měli představu, jak vypadá můj klasický den za volantem:
Ráno na trase k 1.stopu dám „KLIK“ a v ten moment se spočítá čas příjezdu a odešle se přesně tolik SMS, kolik mám naložených balíčků.
Od té doby cca 30minut mám jeden příchozí hovor za druhým od těch lidí, kteří chtějí nějakou změnu nebo se jen chtějí zeptat, KDY PŘIJEDU (ano, nerozumí psanému textu a nevidí napsaný čas příjezdu) nebo jestli se dá platit kartou/hotovostí. Při tom už doručuju první balíky a mezi příchozí hovory se snažím vměstnat nějaký hovor odchozí. Takže standartně první 1-2 vesnice dělám multitasking jak vyšitej. Volám, doručuju, zapisuju si změny, řídím. Potom se nesmíte divit, že některou změnu prostě „zasklím“, i když se snažím, aby jich bylo co nejméně.

Vypadá to asi takto nějak: právě jste mi poslal SMS, že přijedete (nevím, kdo volá ani na jakou adresu – představování u nás tak na 80% neexistuje). Chci, ať mi dá adresu. „no do Kysuckého Nového Mesta“ je ta nejdebilnější odpověď, takže každý hovor je tak 3-4x delší, než by musel být.
Volám každému chvilku před příjezdem. Někdo nebere, někdo je nedostupný. Někdy mi zavolají zpět i po několika hodinách a to vypadá takto: „no, volal jste mi?“ (ano, určitě volal, ale za hodinu dělám tak 20-30 hovorů) nebo „už jsem tady“ (no každý je vždycky „někde tady“, jen nevím kdo a kde) nebo „už můžete přijet“ Nejlepší kapitola sama o sobě je, když volám, druhá strana mě „típne“ a přijde mi SMS „zavolejte za chvíli“. No srry, „za chvíli“ budu minimálně na jiné ulici nebo v jiné vesnici a vracet se nebudu. Na takovou SMS odepisuju „kurýr“. NO MORE. Je to tvůj balíček, já u Tebe byl. Co mám udělat víc? (Pro rýpaly: ano, ještě zvoním na adrese na zvonek, ale ach zvonky na Kysucích? Nová bytovka a je osazená 14 zvonky. Popis: „Byt 1-14“. No kam já budu zvonit? Často, když neberete telefon, (tipuju tak 10% z Vás) nemáte na zvoncích své jméno. Souvisí to nějak? Mám pocit, že ano. Zvonky na vesnicích? To existuje? Už jste viděli rodinný dům, který má 7 různých zvonků a vy přemýšlíte, který je zapojený, který má kabel, který je bezkablový, kterému došla baterka…? Většinou nefunguje ani jeden. Takže troubit a „víte děda neslyší“ není žádné řešení. Jít zabouchat na dveře? Hm… máte zamknutou branku nebo v lepším případě nápis „POZOR PES“. Ale bavíte mě. Teda pokud mě zrovna neserete. Ale to není často, i když se to občas někomu podaří…
Abysme si rozuměli. Já nemám problém Ti dovézt balíček kamkoliv na mé trase, ale pokud je Tvá vesnice v pořadí 12. a ty mi řekneš, až když k tobě přijedu, že jsi zrovna ve vesnici v pořadí 2., nesmíš se divit, že se nepo**** a do 2 minut nejsem u Tebe. Zavolej mi ráno, já ti to dovezu kamkoliv na mé trase. Zavolej mi, že si mě chceš odchytit, nemám s tím problém, vyjdu ti vstříc. Když to chceš na adresu mimo mou trasu, balíček ti přijde zítra, když už jsem na Tvé adrese byl, balíček ti doručím zítra… Co na tom nechápeš?
No a zbytek dne řídím, telefonuju, doručuju, řídím, telefonuju, doručuju, řídím…
Takže lidi, čtěte ty SMS, zdvihejte ty telefony,  A buďte milí. Já se taky snažím…

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *