Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Canon vs. Nikon

Ach ano, nekonečný rozpor a slovní bitvy ve stylu: „každá liška si chválí svůj ocas“.
Já dobře vím, že v tomto případě to je jen o tom, jaký první zrcadlo si člověk (kdysi) koupil a prostě nemění značku, protože má objektivy a nechce se mu obnovovat ty dobré starší kusy a jen vymění tělo za lepší, novější kus. Pomíjím dnešní dobu, kdy mezi tyto dva výrobce nekompromisně vtrhlo několik výrobců se svými bezzrcadlovkami. Ale to je téma na jinou úvahu.
Ale vrátím se zpět k tématu Canon vs. Nikon
Mám Canon. 🙂
I přes to jsem se zaregistroval do fejsbůkové skupiny o Nikonu, ale to proto, že jsem si chtěl prohlédnout nějaké fotky a tak. Fotky se nekonají, je to diskusní skupina a tak si rád přečtu nějaké postřehy, nápady, problémy.
Ve stejné době jsem se zaregistroval do podobné skupiny o Canonu. Nápady, rady, nastavení…
Po nějakém čase jsem ale dospěl k jednomu zjištění, o kterém Vám nikdy nikdo neřekne. Při pročítání komentářů, nápadů, problémů jsem si všiml, že u Nikon skupiny je velké množství příspěvků o tom, že někde něco nefunguje, tělo s objektivem nespolupracuje, technický problém, chyba a tak dál.
Mám kamaráda, který je „nikonista“ a tak mu říkám o svém zjištění. On se usměje a říká: ano, všechny první série jsou nedodělané a šité horké jehlou. Nedělají to, co by měli a sám jsem přišel na to, že bych neměl chytat po novinkách. I přes to mám vlastní zkušenost, že hodně Nikonů (nejen z první série) projde servisem.
Takže za mě: Canon 🙂
A ještě jedna malá drobnost pro informaci. Díky politice Canonu o přístupu k softvéru a otevřenosti softvéru, je možné téměř každý (i ten nejmenší a nejjednodušší) kompakt „upgradovat“ vratným zásahem do softvéru fotoaparátu – na docela slušně pracující foťák. Tak je možné z plného automatu udělat fotoaparát, který dovede fotit do RAW, dovedete přepnout na plný manuál atd. A to pro lidi, které to baví, je zajímavá věc.
A pro zajímavost TADY je LINK na stránky. A koukám, že se tu najde softvér i na základní jednoduché bezzrcadlovky EOS M3 a EOS M10.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *