Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Vážený soudruhu Fico

 

Ne, to jsem přehnal. Takže ještě jednou:
Soudruhu Fico.
Stydím se za svého premiéra. A tady bych mohl skončit, ale neskončím.
Nikdy jsem nesouhlasil s Vašim populistickým vedením této společnosti, ale jelikož akceptuji demokratické zřízení tohoto státu, snažil jsem se to zvrátit při každých volbách.
Jenže v poslední době Vám evidentně začíná téct do bot a přestáváte zvládat své emoce. Dá se jen těžce odhadnout příčinu, i když indície, které vylézají na povrch jsou čím dál tím víc konkrétnější a už snad jen totální primitiv si může myslet, že se jedná o zpravodajskou hru nebo o výmysly zhýralé milenky.
Ano, stydím se za svého premiéra, který si patrně v roce 1989 nevšiml změnu režimu a čím je starší, tím víc se řadí do své božské nadřazenosti a vypadává z reality současnosti. Ano, za plotem úřadu vlády žijí normální lidé, kteří měli své normální problémy a kterým je úplně lhostejný politický život, ale to jen do doby, kdy jim sáhnete svými rozhodnutími na jejich základní potřeby.
Stydím se za svého premiéra, který si myslí, že lidé jsou tu pro něj. Ale tak to není, Vy tu jste pro lidi, lidi Vás platí svými daněmi a na to, aby daně odvedli, musí je vydělat.
Stydím se za svého premiéra, který s hroší kůží užívá peněz a výhod, na které by i slušně vydělávající daňový poplatník musel pracovat snad i několik století.
Stydím se za svého premiéra, který každého slušně pracujícího pokládá za potenciálního zloděje a zloděje, kteří nepokrytě rozkrádají všechno, co se jen dá, nazývá kamarádem, přítelem nebo snad obchodním partnerem?
Stydím se za svého premiéra, který se kvůli penězům a vděčnosti nebo zavázanosti, neštítí nazývat poctivé lidi těmi nejhoršími pojmenováními.
Stydím se za premiéra, který svými činy vyhání děti a mladé lidi z tohoto státu. Tito lidé totiž už nevidí ve své budoucnosti nic, co by je tu drželo. Jen korupci, úplatky a házení klacků pod nohy. Odmítají přežívat a doslova umírat hlady a jen se dívat na to, jak je stát okrádá.
Ale nejvíc se stydím za premiéra, který zapomíná, že žijeme v demokracii, že svoboda je to nejcennější, co můžeme mít a kterému je smutno po totalitě a zvycích, které jsou vlastní diktatuře.
Soudruhu Fico, blíží se konec roku, čas bilancování a přání do dalšího roku. Tak já si přeju, aby děti nemusely utíkat, aby poctivý člověk mohl pracovat a dostal za svoji práci normální plat, aby zavřeli všechny zloděje a sebrali jim všechno, co nakradli, aby státní administrativu okleštili na potřebné minimum, aby si tato administrativa uvědomila, že tu je pro nás a ne my pro ni, aby politiku dělali politici pro lidi a ne pro sebe, aby měli všichni zodpovědnost za svoje činy.
Jo a milý Ježíšku: ještě si přeju, aby člověk, kterému chybí ostnaté dráty, se za tyto ostnaté dráty dostal co nejdříve, aby si tam s sebou vzal všechny své kamarády a aby tam zůstal co nejdéle…

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *