Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Tak u vás si už nic neobjednám…

…a nekoupím a když mi někdo bude cosi chtít objednat, s díky odmítnu, protože nedovolím, aby za mě někdo u Vás utratil jediný cent.
A co jsem se tak rozhodl?
Před nějakým už delším časem zkoušelo pár restaurací a hospod zavést nové pravidlo: donesli Ti pivo a spolu s ním i účtenku. Že co kdybych jim zdrhl. Evidentně se to neujalo a dnes, když mi někdo donese účtenku, tak buď řeknu, že jsem ještě platit nechtěl nebo že teda to pivo nechci a odejdu.
Dnes jsme se vydali do našeho domovského golfového klubu si zahrát golf. Chodíme tam už věru 7 roků a tady bylo zavedeno nové pravidlo: něco chceš? Nejdřív zaplať.
Opakuji „našeho domovského“ … „7 roků“
A ještě doplním, že všichni (i cizí) golfisté jsou registrovaní, tzn. že všichni vědí, kdo právě teď hraje nebo sedí v klubhausu…
Takže mi hned u dveří někdo vmete do ksichtu, že jsem zloděj a že hrozí, že uteču bez placení a že bych teda raději měl jít pryč a ne otravovat na „našem domovském“ hřišti. Však co na tom, že mám na rok dopředu zaplacené roční fíčko. Zaplatil si? Tak táhni a neotravuj!
Takže Jožko: když si zase příště k nám sedneš a položíš otázku „proč lidi nechodí na golf a co udělat pro to, aby přišli“ zkus se nejdřív zamyslet, jestli to náhodou nebude tím, že je pěkně jednoho po druhém nebo nejlépe všechny najednou posíláte do p.r.d.e.l.e. Ano, já možná na golf přijdu. Ale jen na golf. Je to golfové hřiště, ne kavárna. Překousnu to, že jako domácí, který mám zaplaceno, mám zaplatit pěkně dopředu. Slibuju, že si u Tebe neobjednám ani bla – ani kdyby to byla poslední možnost před mou smrtí žízní.
Jožko, máš jedno převeliké štěstí a to je, že v okolí do 70 km není žádné jiné golfové hřiště. Jinak Ti garantuju, že bys mohl nakoupit sadbové brambory a mohl by sis je nasadit na fairwaye. Stejně by Ti všechny shnily. Dnes jsem si byl zahrát a je to docela záhul, že fairway má velikost rough-u a abych hledal míček na firwayi? No to kde jsme?
Já vím, ono údržba něco stojí a když na golf nikdo nechodí, tak na co údržbu a ono když není udržované, tak nikdo nepřijde a když někdo přijde, tak už podruhé ne. Ale to je začarovaný kolotoč. Navíc jsou to už dva roky, co jsi převzal hřiště a ono: když se něco dva roky zanedbává, ono to něco samo přestane pomalu fungovat. Třeba se ucpou kanály nebo se ucpou zavlažovací trubky nebo možná v zimě popraskají nebo prostě jen naroste tráva… Navíc tu už dva roky roste a zvětšuje se pěkně blbá nálada.
Už jsem to tady na mých stránkách kdesi psal… nechápu jednu věc: na co lidi, kterým vadí lidi, dělají služby pro lidi?
A tak se modlím ke golfovým bohům, aby’s dospěl k tomu, že golf a služby pro lidi Tě nebaví a že na to nemáš povahu a prodáš to a že se vrátí aspoň ta stará, trochu ujetá, ale dobrá nálada na hřiště do Rajce…

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *