Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Day off aneb trochu změny v plánu

Večer jsme si pěkně naplánovali cestu a zbytek pobytu. Avšak člověk míní, okolnosti mění. Nebo tak nějak.
Jedeme cestou, kterou jsme sem přijeli. Navigace hlásí „úspora 3 minuty“. Až do doby, kdy na úzké cestě potkáváme auto a já se automaticky řadím vlevo (jezdíme vlevo), jenže trochu víc, než je zdrávo. Ozývá se rána (ono to auto je přece jen širší vlevo, když sedím za volantem vpravo) a prorážím pneumatiku o díru mimo cestu. Jedeme ještě chvíli, než auto začne hlásit, že jsme asi píchli. Zastavíme, zkontrolujeme… rezerva není, jen lepící sada. Vytahujeme kompresor, leč nejde elektrika. Zastavíme auto, půjčíme si elektriku a snažíme se nafoukat. Nic moc. Sedáme a jedeme do nejbližší vesnice Halkirk. Dojíždíme po ráfku. Lehká obhlídka a je rozhodnuto: novou pneumatiku. Zkoušíme volat. Nikde nic. V servise nám objednávají gumu. Přijede až ve 14:00. Máme čas. Dovezou nám ji až z Inverness, co je odhadem kolem 130mil.
Co s načatým dnem? Mě je na hovno. nejsem zvyklý lidem měnit plány. Bereme autobus ajdeme se projít po nedalekém městečku Thurso. Vrátíme se na oběd a k servisu J & G Sutherland and Spraytech (podotýkám, že k velmi milým lidem). Chíli počkáme a přesně v 13:57 přijíždí dodávka s pneumatikou. Za 15 minut je vše vyměněno a my můžeme vyrazit na další cestu.
Dnes už snad jen cestujeme. Nebo ne? Zbývá nám nafta na asi 70mil. Jenže nikde žádná pumpa a tak posledních 30 mil auto vykřikuje, že máme už OPRAVDU velmi málo nafty. Naštěstí jsme našli pumpu a doplnili jsme plnou. A tak pokračujeme na místo spánku vedle Loch Alsh v hotelu Balmacara.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *