Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Lyžování

Trochu jsme se rozhoupali a zkusili Vysoké Tatry. Naštěstí nám nasněžilo. Tedy aspoň jsme si to mysleli. V Tatrách nebyl sníh skoro vůbec. Jen trochu. Naštěstí se od mých lyžařských let změnily technologie a sjezdovky se zasněžují.
Byli jsme jen tak – na dvě noci. První den jsme pochodili po Starém Smokovci a zkusili služby hotela. Druhý den jsme to vzali na Lomnický štít. Měli jsme štěstí i neštěstí. Dostali jsme se nahoru skoro jako poslední, protože začalo foukat, ale navrchu byla mlha. A zima -13stC.
Celé dopoledne jsem měl docela stres nebo dokonce strach. Hlavně proto, že jsem si minulé úterý ublížil a to tak, že jsem si v první chvíli myslel, že je to stejné, jako v 2009, tzn. že jsem si potrhal vazy na levém koleně. Myslel jsem si to i druhý den. Z toho vyplývá, že postavit se v takovém stavu na lyže mi nepřišlo jako dobrý nápad. Už vůbec jsem netušil, jestli když vyrazím na sjezdovku, neujedu třeba 50m a nevyhodím si koleno. Úplně vidím, že dolů se určitě nedostanu. Jedině tak, že mě dolů svezou záchranáři.
Abych to zkrátil, bylo to tak, jak jsem si myslel. Prvních několik set metrů jsem jel pomalu a VELMI opatrně. Potom jsem zjistil, že to s tou zátěží na koleno není tak zlé a jelikož jsem kdysi jakž-takž lyžoval, rozjezdil jsem se a sjel jsem i „červenou“ bez toho, abych spadl. Spadl mi kámen ze srdce.
Další den jsme ještě dali pár sjezdů a myslím, že na poprvé to stačilo.
A co na závěr? Myslím, že Jasná je lepší volba, než Vysoké Tatry.
BTW: ještě mi někdo chce říkat, že je golf drahá hra? Já myslím, že s lyžováním si může ruce podat.

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *