Warning: A non-numeric value encountered in /data/www/uhrak.eu/www.uhrak.eu/wordpress/wp-content/themes/centilium/header.php on line 242

Jeskyně

Byli jsme v jeskyni. Dnes. Mám z toho ale smíšené pocity. Parkovné 5€, vstupy jednou za 1,5hodinu. Chcete fotit v jeskyni? OK, zaplaťte dalších 10€. Vstupné na malý okruh 8€ a pro studenty 7. Lidí čekalo plno. Rusi, Bělorusi, Poláci a pár Slováků a Čechů. Na poslední chvíli pustili Rusy v 10:50, nás v 11:00 a Poláky v 11:05. Přijde mi to takové „naše“. Peněz chceme hodně, ale za málo práce. Co na tom, že se tam nevejdeme. Že Ti vzadu neslyší (ostatně ani nebylo moc co slyšet, protože za skoro hodinovou prohlídku 3 zastavení na výklad se mi zdá docela málo).
Je jednodušší dodržovat interní předpisy a v zimě dělat prohlídku každých 90minut a chtít vydělat na všem, než zapojit hlavu a dělat něco pro návštěvníky.
Projel jsem už kousek světa, ale za fotografování jsem platil jen u nás na Slovensku a v Čechách. A to, abych platil v jedné oblasti na KAŽDÉM parkovišti jsem taky ještě nezažil. Někde se to dělá tak, že zaplatíš za vjezd do „oblasti“ a potom parkuj kde chceš.
…a k tomu focení: když si cizinec udělá fotky a doma je ukáže, možná ti, kdo je viděli se přijedou taky podívat, ale když zaplatí za pár fotek víc, než za vstupné…? Třeba já Demänovskou jeskyni slobody určitě nikomu nedoporučím.
Všimli jste si, že nikde nepíšu o žádném bufetu nebo občerstvení? To bude tím, že vyšlapete 80 výškových metrů ke vstupu a pokladně a občerstvení nikde.
…ach jaké naše!

Add a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *